poniedziałek, 9 listopada 2015

MOPS to styl życia :)

W moim domu zawsze będzie pies. Kocham je wszystkie miłością bezgraniczną. Małe, duże, czarne, rude, białe, rasowe czy kundelki - wszystkie są tak samo kochane. Nie potrafię przejść obojętnie obok psa i go nie zaczepić jakoś! A jak da się pogłaskać to już w ogóle jestem w niebie :) Jako siedmioletnie dziecko, w moim domu pojawił się pierwszy pies - Golden Retriever. Żyła sobie u nas długo i szczęśliwie. Po dwóch latach przerwy w nasze progi zawitał Westie, który jest szalony i zakręcony i został w domu rodziców, a po przeprowadzce do swojego mieszkanka staliśmy się z mężem właścicielami niesamowitego psa jakim jest nasza Kluseczka.MOPS: To pies typowo domowy, idealny do towarzystwa. Uwielbia wylegiwać się na kanapie, pożerać kurczaki i ładować się na kolana. Dokładny opis rasy znajdziecie np. tutaj lub tutaj. Jaka jest Kluska? Boska! Uwielbiam tego psa. Całe życie najchętniej spędziła by na kolanach przytulona do Pańci albo Pańcia :D Rozumie wszystko, lubi spacerować, kocha żebrać i jeść. Bywa jednak wybredna i najpierw musi dokładnie obwąchać co się jej podtyka pod nos i stwierdzić, że na pewno jej to smakuje. Gardzi kabanoskiem, a za kawałek kurczaka rzuciłaby się w ogień. 

Czy mopsy mają jakieś wady? Jak każdy, wiadomo. Kluska strasznie głośno chrapie czego ja nie cierpię, dlatego w nocy dostaje eksmisję z naszego łóżka na kanapę w salonie i śpi tam już do rana Księżniczka ;) Oczywiście można się do tego przyzwyczaić. Niektóre mopsy charczą jak oddychają, co jest związane z płaskim nosem i krótkimi przegrodami nosowymi. Ten typ tak ma i decydując się na psa tej rasy trzeba się z tym liczyć. Kluska ma w miarę wypukły nos jak na mopsa i charczy tylko jak się zmęczy, jest podkręcona i się mocno cieszy :D Pomimo swoich 5 lat na karku cały czas jest bardzo aktywna, lubi biegać i szaleć po domu. Wskakuje gdzie się da, a jej ulubionym meblem jest oczywiście kanapa w salonie. Swoim łóżkiem gardziła na początku, teraz zdarza się jej w nim spać nawet całkiem często ;). Na spacerach chodzi przy nodze, jest grzeczna i reaguje na wołanie. Bardzo nas pilnuje:) Jest dość strachliwa. Do innych psów podchodzi z dużym dystansem i raczej nie jest chętna do zaprzyjaźniania się. Potrafi przestraszyć się samochodu albo biegnącego dziecka -  w tych wypadkach zdarza jej się uciec kilkanaście metrów dalej i trzeba ją szybko dogonić. Kocha być drapana po pleckach i robi przy tym boskie miny :D 

Mops to pies idealny do mieszkania w bloku. Jest kompaktowy, sięga poniżej kolana i jakby co to można wziąć pod pachę i zanieść po schodach. Chociaż nie ukrywam, że czuć te nasze 9 kg po jakiś 2 minutach noszenia :) Kluska uwielbia się przytulać i wtula się w moją szyję jak dziecko, co zadziwia wszystkich np. w kolejce u weterynarza dostawałam pytania czy jej tak wygodnie ;) Jak najbardziej -  jakby nie było jej tak wygodnie to sama by zmieniła pozycję. 

Mops to styl życia -  najpierw kupujesz lub adoptujesz (tak jak my) mopsa, a potem pragniesz mieć mopsa wszędzie :D na kubkach, pościeli, ubraniach, gadżetach :D zaczynasz lajkować profile mopsów na fejsie, insta i gdziekolwiek się da! Oglądasz niezliczone mopsie filmiki na youtubie, a jak widzisz delikwenta na ulicy nie możesz przejść obok i nie pogłaskać! O tak! :)

Ok, mogłabym tak pisać i pisać ale zostawię wam parę informacji na kolejne notki ;) a teraz łapcie kilka fotek naszej Kluski:

chillout :)

co masz? daj daj daj :)

wróciłaś! huraaa!

Jedziemy na wycieczkę :) Zawsze w pasach! Bezpieczeństwo to podstawa!

Kocham moją Pańcię :*

Zwiedzamy Biały Dunajec

yyyyyhh drzemka!

Maks przesuń się, też chcę pożebrać trochę ;)


 A jakie Wy macie psy? Może znajdzie się tu również właściciel Mopsa?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...