czwartek, 3 grudnia 2015

AKCJA CELEBRUJ CHWILE - Świąteczne filmy na długie zimowe wieczory -

Dzisiaj przedstawię Wam moje ulubione filmy Świąteczne, które oglądam każdego roku w przed Bożym Narodzeniem i nigdy mi się nie nudzą :) Postanowiłam stworzyć ten post i wziąć udział w Akcji Celebruj Chwile, o której możecie przeczytać na blogu Arcy Joko (przy okazji poczytajcie kilka postów a zostaniecie u Joko na dłużej!). W skrócie chodzi o wspólne celebrowanie zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia, dzieleniu się swoimi tradycjami, pomysłami, o inspirowanie siebie nawzajem. Uważam, że pomysł jest genialny i myślę, że nie będzie to mój jedyny wpis w tym temacie :)

1. Listy do M.


Zaczynamy patriotycznie. Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie widział Listów do M.? Film opowiada historie kilku rodzin, które zmagają się z różnymi problemami. Co je łączy? Chęć spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie, uporanie się z własnymi problemami. Uważam, że to jedna z lepszych polskich produkcji warta obejrzenia. 

2. Santa Baby czyli Córka Mikołaja
Znacie film o Córce Mikołaja? Przezabawna historia o tym, jak córka Świętego przejmuje rodzinny biznes, ma innowacyjne pomysły a przy okazji zakochuje się w zwykłym śmiertelniku, który nie ma pojęcia kim ona jest! Brzmi ciekawie? Obejrzyjcie bo warto.

3. The Holiday


To chyba mój ulubiony film z całego zestawienia. Opowiada historię dwóch nieszczęśliwych singielek z dwóch skrajnie różnych światów. Zamieniają się one domami na czas Świąt Bożego Narodzenia co odmienia ich dotychczasowe życie o 180 stopni.  Genialna obsada aktorska, wspaniała historia i niezwykle dobrze nakręcony film sprawiają, że zawsze zakręci mi się łezka w oku. Jeśli jeszcze go nie widzieliście koniecznie obejrzyjcie!!!

4 i 5. Home Alone i Home Alone 2 czyli legendarny Kevin :)Wszyscy kochamy Kevina i wszyscy znamy na pamięć oba filmy :D Co więcej każdy co roku je ogląda :D Oglądam i ja ;) Nie będę się rozpisywać o fabule filmów, bo jest doskonale znana. Powiem jedno: nie wyobrażam sobie Świąt bez Kevina :)

Co sądzicie o moich ulubionych filmach? Lubicie? Święta Bożego Narodzenia to taki cudowny czas... umilcie go sobie jeszcze bardziej poświęcając jeden z grudniowych wieczorów na obejrzenie jednego z przedstawionych powyżej filmów! Celebrujcie tą chwilę i koniecznie dajcie znać czy Wam się podobał.

Marta 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...